Terminálová docházka

Terminálová docházka není samostatným modulem. Ke svému fungování potřebuje modul Docházka, který Terminálová docházka rozšiřuje o registraci příchodů a odchodů docházky pomocí hardwarového terminálu.

Hardware pro terminál dodáváme podle požadavku zákazníka vybavený čtečkou karet (čipů, NFC samolepek) formátu, který je v ideálním případě kompatibilní s již používanými přístupovými kartami v dané organizaci.

Terminál může být také vybavem USB webovou kamerou, pomocí které pak lze ukládat fotografie při každém zaznamenání příchodu a odchodu zaměstnance. Tyto fotografie jsou uloženy ve Sloneekovi a přístupné v rámci reportů docházky.

Sloneekův terminál je postaven na Open Source hardware s využitím Raspberry Pi, dotykové obrazovky, USB periferií a bezpečného Open Source operačního systému Raspbian.

terminal_na_zdi.jpg

terminal_usb_kamera.jpg

Pokud však společnost chce vlastní hardware, je to možné. V nejjednodušší a nejlevnější variantě pro zaznamenávání docházky může posloužit například vysloužilý notebook s numerickou klávesnicí, kterou uživatelé využívají pro zadávání svého PINu, aniž by museli používat bezkontaktní karty.

Do budoucna plánujeme zavedení detekce a rozpoznávání obličeje, čímž docházka začne fungovat bez nutnosti fyzické interakce mezi uživatelem a Sloneekem.